Poliwęglanowa mata ochronna – jakie zalety?

Poliwęglanowa mata ochronna – jakie zalety?

44 views
0

Ochronne maty poliwęglanowe są w chwili obecnej najbardziej wytrzymałymi matami dostępnymi na rynku, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Specjalne podkładki zabezpieczające podłogi z obu stron posiadają gładką powierzchnię, która zapewnia niespotykaną stabilność na każdej powierzchni.

Jakie największe atuty?

Oryginalna podkładka (mata) dowolny kształt posiada jedynie 1 mm grubości i co najważniejsze, jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Poliwęglan jest bezzapachowy, dlatego też nie wydziela żadnego zapachu. PCV zapewnia doskonałą przejrzystość dzięki czemu można liczyć na rewelacyjne walory estetyczne.

Zaokrąglone rogi idealnie przylegają do podłogi, dzięki czemu całkowicie wyeliminowane jest ryzyko potknięcia się albo nieumyślnego skaleczenia. Poliwęglanowa podkładka (mata) dowolny kształt jest antyalergiczna i odporna termicznie.

Nowocześni producenci stosują zaawansowane technologie, dzięki czemu podkładki znacząco zmniejszają hałas i co najważniejsze równomiernie rozkładają nacisk jednostkowy. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że poliwęglanowe maty są o wiele odporniejsze niż szkło.

O czym należy pamiętać?

Wybranie profesjonalnej podkładki na dowolny rozmiar to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby skorzystać z niej w odpowiedni sposób. Przed rozłożeniem maty ochronnej należy bardzo dokładnie oczyścić wybraną powierzchni podłogi. Niestety jeżeli pod matę przedostanie się piasek, to powierzchnia porysuje się tak samo jak szkło.

Pamiętać należy również o systematycznej pielęgnacji mat ochronnych. Na szczęście poliwęglan jest jednym z tych materiałów, który bardzo łatwo jest utrzymać w idealnej czystości. W czyszczeniu podkładki pomóc może zwykły detergent do mycia podłóg i wilgotna ściereczka.

Nowe maty są także zabezpieczone na czas transportu. Z praktycznego punkt uwidzenia oznacza to, że przed jej położeniem należy najpierw zdjąć specjalną folię ochronną.

Solidne maty na lata

Poliwęglanowe maty są odporne na działanie wysokich i niskich temperatur, a co najważniejsze nie odkształcają się, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania w dalszym ciągu spełniać będą swoje zadania.

Jedyną wadą podkładek jest dość wysoka cena zwłaszcza, jak zwróci się uwagę na produkty wykonane z polipropylenu. Na bezpieczeństwie podłóg i dywanów nigdy nie warto jednak oszczędzać, dlatego też warto postawić na sprawdzone produkty. Najlepszym wyborem są oczywiście maty od renomowanych producentów, które w swojej klasie nie mają sobie równych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.maximat.pl/p919,czarna-mata-podkladka-na-zamowienie-dowolny-ksztalt-cena-za-1m2.html.