Praktyczne zestawy garnków

Praktyczne zestawy garnków

25 views
0

Wybór odpowiedniego kompletu garnków nie jest łatwym zadaniem. Półki sklepowe uginają się od różnorodnych kompletów wykonanych ze zróżnicowanych materiałów o odmiennej specyfice. Czym kierować się podczas zakupów, aby komplet ułatwiał codzienną pracę w kuchni oraz w nienagannym stanie przetrwał próbę czasu? Sprawdź!

Zestawy garnków ze stali

Podstawowym kryterium, które decyduje o jakości naczyń kuchennych, jest ich budulec. Jednym z najtrwalszych obecnie tworzyw używanych do produkcji garnków i patelni jest stal nierdzewna. Zestawy garnków wykonane właśnie z wysokogatunkowego metalu opatrzonego znakiem 18/10 są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, odznaczają się wysokim połyskiem, a co najważniejsze – ostre detergenty i ciśnienie panujące w zmywarce oraz wysokie temperatury w piekarniku nie stanowią dla nich żadnego zagrożenia. Ponadto, stalowe garnki bardzo dobrze przewodzą ciepło, dzięki czemu szybko się nagrzewają i długo utrzymują temperaturę, co pozwala na zminimalizowanie zużywanej energii.

Ciekawą alternatywą dla naczyń stalowych są aluminiowe modele z powłoką ceramiczną. Nowoczesna powłoka, wolna od jakichkolwiek szkodliwych substancji, zapobiega przywieraniu potraw, dzięki czemu dania zachwycają smakiem, a Ty nie musisz borykać się z uciążliwym myciem naczyń.

Co powinno znaleźć się w zestawie?

Aby maksymalnie ułatwić sobie gotowanie oraz zwiększyć możliwości przygotowywania posiłków, warto wybrać wieloelementowy komplet składający się z garnków o różnej pojemności, rondelka oraz naczynia do gotowania na parze. Podczas zakupów zwróć uwagę również na pokrywki i rączki – uchwyty powinny pewnie leżeć w dłoni i nie nagrzewać się. Sporym ułatwieniem są również wewnętrzne miarki. Wysokiej jakości zestawy oraz pojedyncze garnki znajdziesz na stronie gerlach.pl.