Projektowanie i konstrukcja budynków

Projektowanie i konstrukcja budynków

24 views
0

Projektowanie konstrukcji budynków jest niełatwą sprawą. Nie tylko trzeba wykazać się znajomością odpowiednich pojęć architektonicznych. Przydać się może również znajomość dobrych programów komputerowych, znacznie ułatwiających pracę.

Modelowanie informacji o budynku

BIM to skrót od modelowania informacji o budynku, które bardzo często łączone jest z programem Revit, użytkowanym w codziennej pracy przez wielu specjalistów. Oprogramowanie Revit to jedna z najlepszych propozycji technologicznych, która nie tylko ułatwia pracę, ale pomaga również wykonać jeszcze lepszej jakości projekty architektoniczne. Autodesk Revit to możliwość modelowania BIM z uwzględnieniem funkcji projektowania architektonicznego. Brzmi skomplikowanie, ale kurs Revit pozwala na dogłębniejsze poznanie tego oprogramowania. 

Kurs Revit I stopnia

Szkolenie z oprogramowania Revit dostępne jest online od pierwszego stopnia. Krok po kroku można zapoznać się z poszczególnymi funkcjami programu, które w przyszłości nie raz będą przydatne dla wszystkich użytków tego szkolenia. Podczas nauki użytkownicy zapoznają się z menu Toolbar, przeglądarką projektu, paletami narzędziowymi, polami rysunku. Koniecznie jest także omówienie środowiska programu. W następnej kolejności można przejść do założenia struktury wyjściowej projektu oraz koordynacji działań, metod pracy na elewacjach, przekrojach. Na użytkowników czeka również praca z projektami 3D, które umożliwiają wykonanie wielu fascynujących projektów architektonicznych.