Przechowywanie i eksponowanie, czyli wybieramy meble pokojowe

Przechowywanie i eksponowanie, czyli wybieramy meble pokojowe

38 views
0

Salon jest najbardziej reprezentatywnym miejscem, gdzie przebywamy, ale także przechowujemy oraz eksponujemy. Jak wybrać meble pokojowe, aby móc zapewnić sobie miejsce na wszystkie potrzebne rzeczy oraz urządzić jednocześnie pokój chętnie eksponowany przed gośćmi?

Meble pokojowe – szkło i drewno

Wybierając meble pokojowe możemy zwrócić uwagę na szafy, których drzwi w całości zasłaniają schowane w nich rzeczy (nie będzie trzeba martwić się o ułożenie wszystkiego w równy kant). Dobrze sprawują się w takim przypadku szafy pod zabudowy z drzwiami przesuwnymi na których można zamontować lustra, aby optycznie wpłynąć na powiększenie całego pomieszczenia. Z kolei w miejscach bardziej eksponowanych można postarać się o przeszklenia, jak np. regały, gdzie będziemy prezentować nasze książki lub inne atrakcyjne rzeczy. Warte uwagi są również podświetlenia do takich przeszklonych miejsc, dzięki czemu wszystko będzie efektywniej się prezentowało. 

Barek w salonie

Skoro w salonie podejmujemy gości, to znajdźmy w nim miejsce na specjalny barek. Nie musi on być specjalnie eksponowany, ale może być sprytnie ukryty w …nowoczesnej komodzie. Na pierwszy rzut oka mebel z wieloma szufladami może okazać się miejscem, gdzie znajdziemy słodycze, alkohole, które chętnie wyjmujemy przy okazji wizyt towarzyskich. Meble pokojowe muszą być tak umiejętnie dobrane aby tworzyły ciekawe wnętrza, gdzie z przyjemnością będzie się wchodziło, nie tylko w przypadku wizyty gości, ale również w celach wypoczynkowych.