Skrzynki na owoce, w które warto się zaopatrzyć

Skrzynki na owoce, w które warto się zaopatrzyć

89 views
0

Nie tylko prowadząc dużą firmę przetwórstwa owocowo-warzywnego trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie skrzynki do przechowywania owoców. Także prowadząc działalność handlową warto wybrać odpowiednie modele. Do wyboru są skrzynki drewniane i plastikowe.

Skrzynki na owoce plastikowe – dlaczego są odpowiedniejsze od drewnianych?

Skrzynki drewniane są wykonane z naturalnego materiału i ładnie pachną, jeśli nie nasiąkną wilgocią. Na tym jednak kończą się ich zalety. Znacznie bardziej praktyczne są skrzynki na owoce plastikowe, które są przede wszystkim znacznie lżejsze, co ma znaczenie, kiedy po brzegi wypełnia się je owocami. W każdej firmie przed transportem owoce musza zostać zważone. W przypadku skrzynek drewnianych jest to problematyczne, ze względu na ich ciężar. Pojemniki na owoce wykonane z plastiku posiadają wygodne uchwyty, dzięki którym łatwo je przenosić, a ponadto nie dodają dodatkowego ciężaru do znajdujących się w nich jabłek, gruszek, czy śliwek. Ponadto pojemnik plastikowy na owoce nie absorbuje wilgoci, zarówno ze względu na materiał z jakiego jest wykonany, jak i perforowane ścianki, przez co mało prawdopodobny jest w nim ich proces gnilny

Plastikowe pojemniki na owoce łatwo można ułożyć w stosie

W magazynach i hurtowniach potrzebne jest dobre zagospodarowanie przestrzeni, jak i łatwość przenoszenia ładunków. Kiedy używa się plastikowych pojemników na owoce dużo łatwiej ułożyć je w stosie. Wprawdzie w każdej hurtowni znajdują się wózki widłowe, jednak pojemniki plastikowe zajmują po prostu mniej miejsca niż drewniane, które są bardziej masywne i często mają większe gabaryty.

Pojemnik plastikowy na owoce sprawdzi się lepiej na produkcji

Do zakładu przetwórczego stale dostarczane są owoce. Pracownicy sortują je z większych pojemników i selekcjonują. Znacznie lepiej sprawdzają się w takiej pracy lżejsze pojemniki plastikowe. Dzięki temu praca jest efektywniejsza. W dodatku dużo łatwiej się go czyści po opróżnieniu i nie musi schnąć tak długo jak drewniany, który pod wpływem wilgoci butwieje i z czasem pęka.

Skrzynki na owoce powinny przede wszystkim zapewniać dla nich optymalne warunki, tak by nie dojrzewały zbyt szybko, a tym bardziej nie gniły. Wybór pojemników plastikowych daje gwarancję, że sprzedawane owoce trafiają do odbiorców świeże, a także dobrze się prezentują. Ponieważ większość konsumentów wybiera tylko te, które nienagannie się prezentują, wiele z nich się marnuje. Poprzez odpowiednie przechowywanie można zaoferować produkt jak najlepszej jakości i przyczynić się do mniejszego marnotrawstwa.