Sprzedaż działki pod inwestycję

Sprzedaż działki pod inwestycję

25 views
0

Jeśli posiadamy ziemię w atrakcyjnej lokalizacji, to warto pomyśleć o jej spieniężeniu. Dziś działki inwestycyjne utrzymują się na naprawdę wysokim poziomie. Warto więc zastanowić się nad tym, czy zamiast trzymania ziemi nie lepiej ją sprzedać.

Jakie działki najlepiej się sprzedają?

Tak naprawdę wszystkie działki są dziś w dobrych cenach, o ile można na nich coś wybudować. Najbardziej pożądane działki inwestycyjne to takie, które znajdują się w miejscu często odwiedzanym przez ludzi. Z tego też powodu inwestorzy upodobali sobie szczególnie ziemie przy trasach szybkiego ruchu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby spieniężyć działkę, która znajduje się gdzieś na uboczu. Musi być ona jednak w stosunkowo dobrej lokalizacji i o sporym potencjale. Liczy się jej wielkość, dojazd i plan zagospodarowania przestrzennego.

Gdzie umieścić ogłoszenie?

Jeśli posiadamy naszym zdaniem warte uwagi działki inwestycyjne i chcemy otrzymać za nie wysoką zapłatę, to musimy wystawić ogłoszenie z chęcią sprzedaży. W dzisiejszych czasach najpopularniejszym miejscem są portale ogłoszeniowe. Można tam wystawić ogłoszenie za darmo, a dodatkowo zamieścić kilka zdjęć.Dobrym wyborem jest również skorzystanie z usług agencji nieruchomości. Podpisując z taką agencją umowę, nie musimy przejmować się sprzedażą, reklamą, a także przyjmowaniem osób zainteresowanych ziemią. Agencja zrobi to wszystko za nas, ale za stosowną opłatą. Taką opcję warto rozważyć szczególnie wtedy, gdy nie mamy czasu na spotkania i zajmowania się tą sprawą, albo gdy na przykład mieszkamy stosunkowo daleko od naszej działki inwestycyjnej.

Ile kosztuje skorzystanie z usług agencji, biura nieruchomości?

Tak naprawdę koszt jest zależny od konkretnego biura nieruchomości. Wpływ ma także wartość działki, która oferowana jest do sprzedaży. Trzeba liczyć się z tym, że taka agencja pobierze około 5% od kwoty, za którą działka zostanie sprzedana. Jest to bardzo dużo, ale i mało, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, jak dużo pracy ktoś będzie musiał włożyć w odpowiednie zaprezentowanie ziemi, a także znalezienie kupca, który jest gotów wyłożyć oczekiwaną sumę.Na początek warto samemu spróbować zająć się sprzedażą ziemi. Jeśli to jednak nie przyniesie skutku, to powinniśmy skorzystać z usług zawodowców.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – działki inwestycyjne