Stablecoin – dobra alternatywa dla altcoin

Nie każdy lubi ryzykować. W szczególności, jeżeli chodzi o finanse. Dlatego altcoiny, które powstały dzięki blockchain, stanowią dla niektórych inwestorów zbyt duże ryzyko finansowe. Ze spokojem, blockchain development sprawił, że aktualnie do nabycia są także stablecoiny – mniej ryzykowa alternatywa, pozwalająca zarobić całkiem spore pieniądze.

Mniejsze ryzyko

Blockchain development services, które zapewniane są przez takie firmy, jak 10clouds sprawiły, że stablecoiny niosą ze sobą zdecydowanie mniejsze ryzyko. Minimalizacja zmienności zapewniana jest przez stałe aktywa. Dzięki temu kupujący i sprzedający nie muszą obawiać się tego, że wartość ich tokenów nagle się zmieni – jak to bywa w przypadku zwykłych altcoinów. Takie stałe utrzymanie gwarantowane jest na długi czas. BTC i ETH to takie kryptowaluty, gdzie czasem wahania (i to w znacznym stopniu) można obserwować nawet w ciągu kilku minut.

Przechowywanie stablecoinów

Blockchain development service ma duży wpływ na to, co dzieje się na rynku kryptowalut. Również na to, że przechowywanie stablecoin jest takie łatwe. Wielu inwestorów na pewno ucieszy fakt, że nie jest do tego potrzebne specjalne konto bankowe. Sama wartość wszystkich stabilnych monet może być bez problemu przesyłana do różnych miejsc – nawet do takich, gdzie dolar amerykański na co dzień jest trudno dostępną walutą. Stablecoiny doskonale sprawdzają się w takich miejscach, gdzie sama lokalna waluta nie wykazuje się dużą stabilnością. 

Co jeszcze warto wiedzieć o stablecoin?

Blockchain software development pozwala na wiele. M.in. na to, że możliwe jest blockchain application development. Ale co jeszcze można powiedzieć w takim razie o stablecoin? Chociażby to, że można skorzystać na naprawdę tanich przesyłach. Nawet, jeżeli ktoś będzie chciał przesłać stabilne monety o wartości kilku milionów dolarów, nie musi obawiać się tego, że dużo za to zapłaci. Maksymalne koszty, jakie mogą być związane z tym tematem, to kilka dolarów.

Bardzo ciekawa informacja – możliwość zarobienia odsetek (zdecydowanie wyższych, niż to w przypadku banków jest) od inwestycji, jakich dokona się przy użyciu stabilnych monet. 

Na samym końcu stablecoin polecane są dla osób, które na co dzień mają do czynienia z przesyłaniem międzynarodowym. Pozwalają na to nie tylko niskie koszta transakcyjne, ale także szybkość przetwarzania. Dzięki temu nie trzeba będzie obawiać się tego, że transakcja będzie długo zatwierdzana.