Szybkie gotowanie w domowej kuchni

Nadgodziny, dodatkowe zajęcia, aktywność sportowa – wszystko to sprawia, że coraz mniej czasu każdego dnia mamy na przygotowanie domowych posiłków. Zamiast nich decydujemy się na gotowe dania i przekąski, nierzadko ubogie w składniki odżywcze i mineralne. Okazuje się, że pyszne i wartościowe dania przygotujemy w mniej niż 30 minut w domu. Jakie propozycje wybrać?

Dlaczego prawidłowe żywienie jest takie ważne?

To, co codziennie znajduje się na naszych talerzach, ma niebagatelny wpływ na jakość naszego życia i nasze zdrowie. Niestety, pośpiech i brak czasu sprawiają, że często wybieramy dania silnie przetworzone, które zaspokajają głód, ale nie dostarczają nam cennych składników i mikroelementów. Dodatkowo warto wspomnieć, że tak zwany fast food pełen jest niezdrowych tłuszczów i konserwantów, które spożywane w nadmiernych ilościach powodować będą zwiększenie masy ciała, jak również problemy ze skórą. Długotrwałe ignorowanie zdrowego stylu odżywiania może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych! Na szczęście we własnym domu w krótkim czasie uda nam się wyczarować smaczne dania. Nie wymagają one wiele czasu, a większość składników na pewno mamy w kuchennych szafkach.

Klasyka w niebanalnej odsłonie

Klasyczne dania są smaczne, pożywne i możemy przygotować je w krótkim czasie – doskonałym przykładem okażą się kartacze z mięsem, w przypadku których potrzebujemy zasadniczo mięsa, ziemniaków oraz mąki ziemniaczanej. Kartacze warto podawać ze smażoną cebulką oraz pietruszką – te dwa składniki doskonale podkreślą smak potrawy. Inną potrawą, którą przygotujemy w mniej niż 30 minut, jest makaron z dodatkami. Atutem tego rozwiązania jest możliwość wykorzystania ulubionych dodatków – łososia, szpinaku, pomidorków. Sos do makaronu stworzymy na bazie śmietanki, a zagęścimy go przy pomocy startego, twardego sera, np. grana padano.

https://merikotka.com/idealne-wyposazenie-jezdzca-hkm-czaprak/ http://mundopediu.com/jazda-konna-wyjatkowa-dyscyplina-sportowa/ https://softcupbra.org/dobor-odpowiednich-bryczesow/