Ubezpieczenie zdrowotne dla każdego

Ubezpieczenie zdrowotne dla każdego

593 views
0

Konieczność dbania o swoje zdrowie powinna być dla nas oczywista. To, w jakiej kondycji jesteśmy warunkuje samopoczucie, zdolność do podjęcia pracy. Współcześnie nawet w dużych polskich miastach widzimy spory problem w dostaniu się do lekarzy specjalistów. Polska służba zdrowia przeżywa olbrzymi kryzys, a najbardziej pokrzywdzeni jesteśmy my sami. Czy istnieje alternatywa?

Problemy polskiej służby zdrowia

Stan polskiej służby zdrowia wymaga natychmiastowej naprawy – długie kolejki do specjalistów, niedostateczna ilość lekarzy, brak pielęgniarek, chaos w ustalaniu wizyt: to codzienność polskich pacjentów. Chcąc zadbać o własne zdrowie musimy albo rejestrować się z dużym wyprzedzeniem… albo pomyśleć o alternatywie. Ta jest w zasięgu ręki – prywatne ubezpieczenia zdrowotne dają nam możliwość korzystania z prywatnej służby zdrowia bez oczekiwania i zwłoki.

Jak wybrać i co warto wiedzieć o prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych?

Najprostszą metodą na wybór pakietu zdrowotnego jest skorzystanie z porównywarki punkta.pl. System wskaże nam najlepsze oferty dopasowane do naszych potrzeb – w tym celu konieczne jest wpisanie miejsca naszego zamieszkania oraz wieku. Wyszukiwarka wskaże nam pakiety poukładane cenowo, od najniższego do najwyższego, z wyszczególnieniem konkretnych opcji. W najtańszych pakietach, których koszt nie przekracza 42 zł, znajdziemy pomoc internisty, trzech specjalistów, zabiegi pielęgniarskie, badania laboratoryjne (w określonej liczbie). W wyższych pakietach lista jest znacznie dłuższa.

Chcąc zarejestrować się do lekarza w ramach pakietu możemy zadzwonić do wskazanej placówki lub też skorzystać z panelu rejestracyjnego, który znajdziemy w sieci na stronie ubezpieczyciela. To wygodne i szybkie rozwiązanie, które skraca drogę do lekarza. Rejestrując się do internisty wizyta jest możliwa jeszcze tego samego dnia.