Używane nie znaczy gorsze

Używane nie znaczy gorsze

43 views
0

Aktualnie dostępność ubrań i odzieży jest ogromna. Producenci prześcigają się w coraz nowszych promocjach, rabatach, programach lojalnościowych. Wszystko to służy przede wszystkim zwiększeniu sprzedaży w danym sklepie czy sieci. Klienci są bombardowani nowymi kolekcjami, poradami w kwestiach najnowszych trendów w modzie oraz produktami, które każdy musi mieć w swojej szafie.

Czy jest inne rozwiązanie?

Nie każdy jednak jest wielbicielem nowinek w modzie, a taki natłok okazji i promocji nie musi być atrakcyjny. Z pomocą przychodzą tutaj sklepy z odzieżą używaną, do których towary zamawiają dostawcy odzieży używanej.

Tego typu sklepy są otwierane w każdym, nawet małym, miasteczku. Przede wszystkim dlatego, że dostawcy odzieży używanej proponują ciekawą alternatywę dla sieciowych sklepów. Ubrania są w dość niskiej cenie, co wpływa na większą atrakcyjność oferty.

Dlaczego second hand?

Przede wszystkim ubrania oferowane przez dostawcę odzieży używanej są unikatowe. Nie uda się klientom znaleźć dwóch identycznych rzeczy w tym samym miejscu.Dzięki temu ubierając się w tego typu odzież użytkownik jest pewny, że wygląda oryginalnie i inaczej niż większość osób śledzących trendy.

Dodatkowo dostawcy odzieży używanej dbają o jakość. Starają się sprowadzać ubrania z różnych krajów Europy, dzięki czemu klienci mają dostęp do różnorodnych, ciekawych marek, których nie dostaną w Polsce.

Ubrania przed sprzedażą są segregowane, a te najbardziej zniszczone czy poplamione są odrzucane.

Jak wybierać?

Mimo wszelkich starań, jakie dokładają dostawcy odzieży używanej, aby sprzedawany towar był najlepszy jakościowo czasem można trafić na coś gorszej jakości. Dlatego ważne jest, aby przed zakupem dokładnie obejrzeć daną rzecz. Sprawdzić czy nie ma plan lub innych uszkodzeń, które mogłyby uniemożliwić dalsze użytkowanie.

Warto też zwrócić uwagę na estetykę sklepu. Dostawcy odzieży używanej przekonali się, że klienci chętniej kupują w sklepach, gdzie towar jest wyeksponowany na półkach lub wieszakach, są przebieralnie czy miejsca do siedzenia.Wchodząc do takiego sklepu łatwiej odnaleźć interesującą klienta rzecz, a przy okazji dana osoba może skusić się na coś innego, co rzuciło się w oczy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.