Z czego powinny być zbudowane okna PCV?

Czy wystarczy powiedzieć, że w skład okien plastikowych wchodzi polichlorek winylu? Nie. Inwestor powinien poznać dalsze szczegóły, dzięki czemu będzie miał szanse na to, aby dobrze wybrać okna PCV. Z czego powinny zostać jeszcze zbudowane okna plastikowe?

Ważne elementy

Okna PCV są dobre, ale na ich funkcjonalność ma wpływ m.in. rodzaj okuć, jakie zostaną przy nich zastosowane. Im będą one lepsze, tym korzystniej dla stolarki okiennej. Przy czym nie trzeba od razu inwestować w najdroższe modele, które w znaczący sposób wpływają na końcową cenę okien. Okucia montowane są na ramie skrzydła oraz na ramie ościeżnicy okna. Za co są one odpowiedzialne? Za to w jakiej pozycji można ustawić okno. Do wyboru są pozycje rozwierne, uchylne, a także rozwierno-uchylne. Jedną z funkcji jest również ochrona przed potencjalnymi złodziejami. Dlatego tak liczy się ich rodzaj wykonania, a także ilość jaką można spotkać w budowie okien. 

Co jeszcze mają okna PCV?

Równie ważne są uszczelki okienne. Może nie uchronią przed włamaniem, ale chronią one przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. To właśnie dzięki nim wilgoć nie przedostaje się do środka. Uszczelki odpowiedzialne są również za to, że ciepło nie ucieka z domu. Co jakiś czas warto pomyśleć o wymianie uszczelek w oknach. W oknach powinny znaleźć się również zespolone pakiety szybowe. Standardem były dwie tafle szyb, ale coraz częściej można spotkać okna, gdzie cały pakiet składa się z min. trzech szyb, wpływających m.in. na lepszą termoizolacyjność.