Z miłości do ogrodów

Z miłości do ogrodów

68 views
0

Miłość pobudza do tworzenia wielkich rzeczy. Najlepszym tego przykładem jest sztuka. Wybitne wiersze, powieści, obrazy, utwory muzyczne bardzo często inspirowane były miłosnym uczuciem. Także słynne i widowiskowe ogrody tworzono z miłością i z miłości. Tak powstały ogrodowe dzieła jak ogrody w Książu, jak Arkadia w Nieborowie, jak ogrody Wersalu czy renesansowy ogród w Villandry. W takich miejscach można się zakochać. Takie miejsca można pokochać od pierwszego spojrzenia. Mają bowiem w sobie magnetyczną moc.

Ogrodowe czary-mary, czyli czarujące aranżacje

Nie tylko wielkie i słynne ogrody, zaprojektowane z rozmachem, mogą czarować. Nawet najzwyklejszy kawałek przydomowej przestrzeni (także ten niewielki) można trochę zaczarować. W bardzo prost sposób. Umieszczając tam stylowe meble, jak te ze strony oltre.pl, które wprowadzą do ogrodu salonową elegancję w nowoczesnym wydaniu. Efektowne meble z technorattanu wyznaczą centrum czarujące aranżacji, którą dalej pokierujemy w ulubionym przez nas stylu. Może będzie to estetyka śródziemnomorska? Albo stylizacja retro?

Swoboda i woda, czyli motywy wodne w ogrodzie

W pięknym ogrodzie cudownie wyglądają wszelkie motywy wodne. Podkreślające swobodę natury i jej ponadczasowe piękno. Naturalistyczne wodospady, awangardowe kaskady, urokliwe źródełka, romantyczne strużki czy stawy pełne roślinności. Te motywy pojawiają się w ogrodach aranżowanych z miłością i fantazją.

Sztuka ogrodu i sztuka w ogrodzie

Ogród tworzony z pasją i miłością to przestrzeń, w której pojawia się cząsteczka art. W postaci rzeźb ogrodowych, których nie brakowało także w tradycyjnych ogrodach. W tych nowoczesnych coraz częściej prezentuje się sztukę ludową oraz awangardową. W dzisiejszych ogrodach znajdziemy więc nostalgiczne rzeźby drewniane wykonane przez ludowych twórców. Ale też intrygujące mobile, rzeźby organiczne, przykłady recycling art czy interpretacyjnej land art.