Znajdź sposób na wygodny i funkcjonalny taras

Znajdź sposób na wygodny i funkcjonalny taras

59 views
0

Taras może stać się naszą ulubioną przestrzenią w domu – wystarczy wybrać kilka elementów i odpowiednio zaaranżować tę przestrzeń. Obecnie nie będziemy mieli problemu ze zalezieniem eleganckich mebli na taras – zaproponują nam oni piękne komplety pełne interesujących elementów. Co, poza meblami, warto ustawić na tarasie, aby podnieść jego funkcjonalność? Oto kilka podpowiedzi!

Jak zaaranżować taras?

Możliwości jest wiele – zanim jednak zaczniemy szukać inspiracji warto dokładnie wymierzyć taras, aby mieć świadomość jaką powierzchnią możemy dysponować. Wielkość tarasu będzie warunkować także to, jaki komplet meblowy finalnie kupimy. Na niewielkich tarasach sprawdzą się małe zestawy, złożone z 2-3 krzeseł i stolika kawowego. Najlepsze będą meble aluminiowe, lekkie i poręczne, które bez trudu przeniesiemy i nie zajmą one wiele miejsca. Na dużych tarasach pozwolić możemy sobie na większe komplety, np. technorattanowe, składające się z elementów takich jak sofy narożne, fotele, obszerne stoły i wiele innych. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na tworzywa – muszą być one odporne na zmienne warunki pogodowe. Technorattan i aluminium są najchętniej wybieranymi przez wzgląd na wysoką odporność na uszkodzenia.

Czy parasol podniesie nasz komfort na tarasie?

Zdecydowanie tak – parasol ma przede wszystkim chronić nas przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale również wzbogacać przestrzeń tarasową. Parasole przeciwsłoneczne na taras są dzisiaj projektowane z dużą dbałością o detale. Ważne są przede wszystkim materiały: muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne. Zastosowanie malowanego proszkowo aluminium pozwoliło na uzyskanie trwałej i stabilnej konstrukcji, odpornej na wnikanie rdzy. Czasze tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona zarówno przed promieniowaniem słonecznym, jak i przed wilgocią.