Zwrot podatku z Irlandii: o tym warto wiedzie

Zwrot podatku z Irlandii: o tym warto wiedzie

58 views
0

Kwoty wolne od podatku są w Irlandii bardzo wysokie. Do tego podatnikom przysługuje szereg odliczeń i ulg. Osoby, które przebywają w Irlandii legalnie, które pracują legalnie i płacą tam podatki mogą otrzymać zwrot podatku. O zwrot podatku z Irlandii można ubiegać się do czterech lat wstecz. Osoby, które chcą zmniejszyć swój podatek dochodowy i odzyskać większe pieniądze od irlandzkiego fiskusa powinny pamiętać, że ulgi podatkowe w Irlandii również mogą zostać przyznane wstecz.

Jak uzyskać zwrot podatku z Irlandii?

W imieniu pracowników zatrudnionych w Irlandii na podstawie umowy o pracę zaliczkę na poczet podatku dochodowego odprowadza pracodawca. Osoby, które od niedawna pracują w Irlandii mogą nawet nie wiedzieć, że przysługuje im prawo do zwrotu części odprowadzonych do Revenue pieniędzy. Wniosek o zwrot podatku można złożyć samodzielnie, ale warto skorzystać z pomocy biura podatkowego. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej zwrot-podatkow.pl.

Zwrot podatku z Irlandii: kiedy można składać wnioski?

O zwrot podatku Polacy pracujący legalnie w Irlandii mogą ubiegać się zarówno podczas pobytu w tym kraju, jak i po powrocie do Polski. Wnioski można składać po zakończeniu roku podatkowego, ale można to też zrobić do czterech lat wstecz. Ubieganie się o zwrot podatku z Irlandii może być trudne dla osób, które nie znają języka. Można to zadanie powierzyć wyspecjalizowanej firmie. Ubiegając się o zwrot nadpłaconego w Irlandii podatku za pośrednictwem biura podatkowego należy dołączyć otrzymany na koniec roku podatkowego od pracodawcy formularz P60. W interesie osoby, która ubiega się o zwrot podatku z Irlandii jest dołączenie także dokumentu P45. Nie wszystkie osoby ten dokument posiadają. Otrzymują go tylko te osoby, które w trakcie roku podatkowego zmieniają pracodawcę.