Jak sprawić, by pokój dziecka był kolorowy i niepowtarzalny?

 

Naklejki do pokoju dziecka to oryginalny sposób dekoracji pokoju. Dzięki nim wnętrze staje się radosne i bardziej przyjazne. Jest to również dekoracja, która daje naszym dzieciom możliwość samodzielnej aranżacji własnego królestwa. Jak wybrać naklejki do pokoju dziecka, które będą wyjątkowe?

Jakie rodzaje naklejek rozróżniamy?

Naklejki do pokoju dziecka można wybrać winylowe lub welurowe. Cechą charakterystyczną naklejek winylowych jest bardzo mała grubość. Dopiero z małej odległości można dostrzec, że są to naklejki, a nie rysunek na ścianie.

Warto wiedzieć, że naklejki winylowe, mimo iż są bardzo cienkie, są wytrzymałe i przez kilka lat będą zdobiły ściany dziecięcego pokoju.

Naklejki welurowe są grubsze i odstają od ściany. Ich niewątpliwą zaletą jest powierzchnia, która jest bardzo miła w dotyku. Welurowe naklejki do pokoju dziecka tworzą efekt wypukłej ściany, co świetnie wygląda w niewielkich pokojach. Naklejki welurowe są droższe, ale łatwiej się je przykleja do ściany.

Jak wybrać motyw przewodni?

Naklejki do pokoju dzieci są bardzo różnorodne. Można wykorzystać wzory kolorowe lub pozostać w jednolitej kolorystyce.

Wybierając naklejki do pokoju dzieci, warto zastanowić się, czy zdecydujemy się na niewielkie detale dekoracyjne czy raczej na całe kompozycje. Warto pamiętać, że można wybrać gotowe obrazy, jak i stworzyć własne, niepowtarzalne obrazy.

Postaci bajkowe, zwierzątka, samochody czy dinozaury. Ilość propozycji jest nieograniczona i każdy maluch jest w stanie wybrać dekorację, która będzie dla niego idealna.

Dlaczego warto wykorzystać naklejki ścienne?

Naklejki do pokoju dziecka to bardzo efektowny i jednocześnie prosty sposób na dekorację pokoju. Jednolite ściany są nudne. Założenie tapety wiąże się z większymi kosztami oraz pracą. Naklejki nakładamy szybko i nie są kosztowne.

Warto również pamiętać, że dzieci bardzo szybko dorastają. To co było wspaniałe w zeszłym roku, w tym roku jest „obciachem”. Zmiana tapety z każdym rokiem to duże wyzwanie. Naklejki ścienne wymienimy bez żadnych problemów.

Dużą zaletą naklejek ściennych jest ich łatwy demontaż. Wystarczy użyć suszarki do włosów i podgrzać powierzchnię, by naklejka zeszła nie uszkadzając ściany. W to miejsce można powiesić kolejną naklejkę, która właśnie spodobała się naszemu maluchowi.

Naklejki do pokoju dziecka to nie tylko świetna dekoracja na ścianę. Warto umieścić naklejki na szafce, szafie czy ścince biurka. Bardzo ciekawie wygląda również kolorowy sufit. Gwiazdy, ptaki czy słoneczko na suficie sprawią, że pokój będzie bardzo przytulny i wyjątkowy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k81,naklejki-do-pokoju-dziecka.html.