Jak wybrać półki metalowe?

Półki wiszące są nieodłączną częścią wyposażenia salonu, ale równie chętnie znajdujemy dla nich miejsce w jadalni, sypialni czy pokoju młodzieżowym. Są bowiem niezwykle praktyczne, a ich stylistyka potrafi sprawić, że same w sobie stają się ozdobą wnętrza. Jak jednak dobrać półki metalowe? W jaki sposób dopasować je do aranżacji danego pomieszczenia?

Półki metalowe wiszące – sposób na zagospodarowanie przestrzeni

Jeśli zależy Ci na praktycznym zagospodarowaniu przestrzeni, postaw na półki metalowe wiszące. Przede wszystkim wyróżniają się one uniwersalnym charakterem, co oznacza, że można znaleźć dla nich miejsce zarówno w salonie, sypialni, jadalni, pokoju młodzieżowym, jak i przedpokoju.

Półki metalowe wiszące, w zależności od wybranej konstrukcji, nadają się do umieszczenia na nich książek, ramek ze zdjęciami i innych drobiazgów. Mogą stanowić tło dla najciekawszych elementów dekoracyjnych, uwydatniając ich charakter. Jednocześnie same w sobie są niezwykle dekoracyjne, co oznacza, że nie potrzebują wielu dodatków, by wpisać się w aranżację wybranej przestrzeni.

Półki metalowe – zalety wykonania z metalu

Półki metalowe są niezwykle trwałe i dobrze znoszą obciążenia. Wizualnie nie brakuje im lekkości, dlatego nawet złożone projekty nie sprawiają wrażenia zbyt ciężkich.

Przez długi czas nie tracą one na swoich walorach wizualnych. Są przy tym bardzo praktyczne – w sypialni mogą zastąpić klasyczną szafkę nocną, w salonie za to posłużą jako miejsce na książki. W pokoju młodzieżowym pozwolą na wyeksponowanie pucharów lub medali, które nastolatek zdobył na zawodach. Są także doskonałym miejscem na rozmaite kolekcje dziecięcych drobiazgów. W pokoju dziennym półka metalowa wisząca wraz z fotografiami umieszczonymi w ozdobnych ramkach utworzy osobistą galerię rodzinną.

Metalowe półki na ścianę – nie tylko do modnych loftów

W modnych dziś loftach i poprzemysłowych wnętrzach, które urządzane są w stylu industrialnym, półki metalowe na ścianę wydają się być wręcz obowiązkowym dodatkiem. Metal jest bowiem jednym z najbardziej charakterystycznym materiałów stosowanych w tego typu aranżacjach. Jest to jednak dopiero początek propozycji zastosowania metalowych i wiszących elementów wyposażenia.

Czarna metalowa półka z wbudowanym lustrem, haczykami do podwieszenia drobnych i lekkich rzeczy, a także z półkami w nietypowych kształtach, to sposób na uzupełnienie wnętrza glamour, nowoczesnego, a nawet skandynawskiego.

Efektowne półki wiszące w różnych kolorach i kształtach

Postaw na efektowne półki wiszące wykonane z metalu, utrzymane w odcieniach czerni lub w zupełnie innych kolorach. Wybierz unikalne kształty i zyskaj na praktycznej ozdobie wybranego wnętrza. 

https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ live url https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/