Szafy na wymiar – poznaj ich zalety!

Nowoczesne mieszkania i domy wymagają nowoczesnych rozwiązań. Szafy na wymiar to produkty coraz chętniej wybierane przez klientów. Szafy na wymiar tworzone są od początku do końca zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami klienta – jest to produkt „szyty na miarę”.

Szafy na wymiar w naszych mieszkaniach

Szukając inspiracji na niebanalne wnętrza, warto zwrócić uwagę na rozwiązania, które łączą funkcjonalność oraz wysoką jakość. Szafy na wymiar to propozycja zarówno do domów, jak i mieszkań – mówią projektanci marki Rega Meble z Bielska-Białej. Szafy na wymiar tworzone są na konkretne, indywidualne zamówienie. oznacza to, że taka szafa będzie niepowtarzalnym produktem, którego nie ma nikt inny. Szafy na wymiar mogą być wykonane z materiału wskazanego przez klienta – najczęściej są to meble wykonywane z płyt meblowych oraz płyt MDF, możliwe jest użycie także litego drewna, fornirów, tworzyw syntetycznych. Atutem tego rodzaju szaf jest przede wszystkim możliwość wykorzystania problematycznych wnęk, ale też zabudowania szafy aż po sam sufit. Daje to znacznie więcej możliwości związanych z przechowywaniem. Nowoczesne szafy na wymiar uzupełniane są o markowe akcesoria, które pozwolą na wygodniejsze korzystanie z tego mebla na co dzień.

Jak tworzone są szafy na wymiar?

Wykonanie szafy na wymiar rozpoczyna się od dokładnego wymierzenia miejsca, gdzie taka szafa ma stanąć. Dokładne wymiary pomieszczenia trafiają do architekta, który wspólnie z klientem tworzy pierwszy projekt szafy. Klient może w dużej mierze decydować o ustawieniu szafek, półek, szuflad, drążka do wieszania ubrań. Dzięki temu szafa będzie jeszcze bardziej dopasowana do potrzeb. Na tym etapie wybierane są również materiały – klient decyduje też o kolorach, dekorach, akcesoriach. Finalny etap tworzenia szafy to dostarczenie gotowych elementów szafy do klienta oraz ich montaż.